Moja historia pokazuje, że kobieta 60+ w Polsce ma już niewielkie szanse na pracę. Chociaż praktycznie całe życie byłam czynna zawodowo (z kilkuletnią przerwą na wychowanie dzieci), to po zwolnieniu bardzo długo nie mogłam znaleźć nowej pracy…

Jak znalazłam pracę w opiece?

Niestety kobiety po 60. roku życia, mimo że mają większe doświadczenie i często także umiejętności, to konkurując z młodszymi, zwykle są na straconej pozycji. Tak było i ze mną. Po zwolnieniu przez kilkanaście miesięcy nie mogłam znaleźć pracy, oszczędności kurczyły się szybko, więc bardzo bałam się, co będzie dalej… Znalazłam jednak ogłoszenia w internecie, w których agencje opiekunek osób starszych przyjmowały kobiety bez względu na wiek – warunkiem koniecznym był jednak dobry stan zdrowia. W moim przypadku nie był to problem, bo dbam o siebie, nie choruję, a niektórzy mówią, że mam więcej energii niż niektóre kobiety 30+, więc stwierdziłam, że spróbuję.

Jak trafiłam do A&J Partners?

Agencja opiekunek osób starszych oferowała pracę w Niemczech. Chociaż myślałam raczej o pracy na miejscu, to jednak byłam za stara na pracę w Polsce. Zadzwoniłam do biura, żeby uzyskać więcej informacji. Po dosłaniu CV okazało się, że zapraszają mnie na rozmowę kwalifikacyjną. Oferta pracy jako opiekunka była dla mnie idealna, bo przez kilka lat opiekowałam się osobami starszymi w rodzinie – to teściami, to własną matką. Pani z biura, która ze mną rozmawiała doceniła nie tylko doświadczenie, ale powiedziała, że z pewnością dobrze sprawdzę się w tej pracy, bo widać, że mam duży zapał do pracy i pozytywne podejście do życia. Ostatecznie wyjechałam do swojej pierwszej pracy w opiece!

Jak spisywałam się jako opiekunka osoby starszej?

Praca w opiece okazała się świetnym pomysłem, bo od samego początku przydało się moje doświadczenie życiowe i optymizm. Seniorka była też tylko kilka lat starsza ode mnie, dlatego świetnie umiałyśmy znaleźć wspólny język. Dzięki temu, że mój stan zdrowia był bardzo dobry, nie miałam także problemu z radzeniem sobie z codziennymi obowiązkami. Cieszę się, że agencja opiekunek osób starszych przyjęła mnie do pracy, mnie kobietę 60+!