Podczas pandemii pojawiło się wiele wyzwań, z którymi, jako społeczeństwo, dotychczas nie musieliśmy sobie radzić. W myśl zasady „razem jesteśmy silni” wierzymy, że wspieranie się również w tych trudnych czasach pomoże Nam przetrwać w zdrowiu. W A&J Partners doceniamy siłę rywala, jakim jest COVID-19, dlatego na bieżąco śledzimy sytuację w Polsce oraz w Niemczech, profesjonalnie i konsekwentnie reagujemy, troszcząc się o bezpieczeństwo Nas wszystkich.

Podjęliśmy szereg działań, by zadbać o tych, którzy na co dzień dbają o innych – czyli nasze wspaniałe Opiekunki i Opiekunów, którzy stanęli na wysokości zadania i mimo wielu niepewności i lęków dzielnie mierzą się ze wszystkimi przeciwnościami.

Wspólnie jesteśmy odpowiedzialni również za Naszych Seniorów, należących do grupy wysokiego ryzyka, dlatego razem dbamy o Nasze i ich bezpieczeństwo. Zrobimy wszystko, by zminimalizować prawdopodobieństwo zakażenia i zapewnić maksimum bezpieczeństwa na każdym etapie Naszej współpracy.

 

 1. W pierwszej kolejności zwiększyliśmy wysiłki, by zoptymalizować proces rekrutacji. Teraz rekrutacja jest w pełni bezpieczna, bez wychodzenia z domu – online, telefoniczna. Wystarczy podać numer telefonu, a nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania oraz przeprowadzą krótki wywiad dotyczący doświadczenia w opiece. Łatwo, szybko i bez wychodzenia z domu! Unikamy przemieszczania się komunikacją miejską.
 2. Od 24.10.2020 r. cała Polska została w Niemczech uznana za obszar podwyższonego ryzyka, co oznacza konieczność poddania się testowi na COVID-19 lub odbycia 14-dniowej kwarantanny po wjeździe do RFN. Niektóre kraje związkowe zwolniły branżę Opieki z tego obowiązku. My jednak z ogromną odpowiedzialnością podchodzimy do problemu rosnących zakażeń, dlatego każdy nasz Opiekun przed wyjazdem kierowany jest przez nas na test. Z nami wyjadą Państwo spokojni i bez obaw, że nieumyślnie możecie stać się niebezpieczeństwem dla Seniora. Zarówno Opiekunowie jak i Podopieczni oraz ich Rodziny mogą czuć się bezpiecznie. Testy są dla Państwa bezpłatne – zarówno organizacją, jak i kosztami zajmuje się nasza firma.
 3. Dopełniamy w Państwa imieniu wszelkich formalności urzędowych – wypełniamy formularz lokalizacyjny Aussteigekarte oraz przesyłamy do odpowiednich instytucji, by uzyskać zwolnienie z kwarantanny.
 4. Podpisanie dokumentów odbywa się prosto, szybko i przyjemnie – jednym „kliknięciem”. Od teraz nie muszą Państwo przyjeżdżać do biura, ani też udawać się na pocztę w celu odesłania dokumentów. Oszczędność czasu, pieniędzy a przede wszystkim eliminowanie ryzyka związanego z przemieszczaniem się.
 5. Dzięki wprowadzonym usprawnieniom, mogą Państwo w okresie między wykonaniem testu a wyjazdem, spokojnie pozostać w domowej samoizolacji, którą zalecamy. Już ok. 10 dni przed wyjazdem dobrze jest wprowadzić samoizolację, by test wyszedł negatywny i nic nie zakłóciło planów wyjazdu.
 6. Każdy z Państwa po podpisaniu umowy jest objęty ubezpieczeniem zdrowotnym, uprawniającym do korzystania z polskiej oraz niemieckiej służby zdrowia w pełnym zakresie, a warto wspomnieć, że niemiecka służba zdrowia uważana jest za jedną z najlepszych w Europie i na świecie.
 7. Stworzyliśmy możliwość dodatkowego ubezpieczenia – analizując wszystkie dostępne w czasie pandemii oferty firm ubezpieczeniowych, wybraliśmy najbardziej korzystne dla Państwa polisy.
 8. Zadbaliśmy też żeby każdy wyjazd z nami był maksymalnie bezpieczny, dlatego współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi i rzetelnymi przewoźnikami. Każdy z nich odpowiedzialnie podchodzi do tematu bezpieczeństwa zapewniając: pomiar temperatury ciała pasażerów przed wejściem do busa, środki dezynfekcyjne, dba o to by wszyscy pasażerowie podróżowali w maseczkach, dezynfekcję i ozonowanie busów po każdym kursie.
 9. Dodatkowo każda z naszych Opiekunek i każdy z naszych Opiekunów otrzymuje w busie pakiet ochronny BEZPIECZNA PODRÓŻ, w którego skład wchodzi maseczka wielorazowa, rękawiczki i środek do dezynfekcji.
 10. Osobom chcącym uniknąć powrotu do kraju w czasie epidemii oferujemy możliwość przedłużenia kontraktu, do czasu, aż uznają powrót do kraju za bezpieczny.
 11. Każde oferowane przez nas zlecenie jest zweryfikowane, a klienci zobligowani są dokumentami do zapewnienia na miejscu wsparcia, środków do dezynfekcji, przestrzegania zaleceń i wytycznych WHO oraz odpowiednich służb medycznych.
 12. Uruchomiliśmy specjalną infolinię, gdzie można uzyskać wszystkie informacje na temat COVID-19, przydatnych numerów telefonów, jak również procedur postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia.
 13. Nasz doświadczony psycholog i ratownik jest do Państwa dyspozycji w każdej chwili niepokoju, obaw, lęków. To czas trudny dla nas wszystkich, dlatego wsparcie wykwalifikowanej osoby pomoże nam się zdystansować i zachować spokój. Stres związany z COVID-19, który niewątpliwie każdy z Nas odczuwa, lepiej rozładować podczas takiej rozmowy, niż obciążać nim bezradnego seniora.
 14. Zdajemy sobie sprawę jak ważne podczas pracy, jest poczucie bezpieczeństwa, zatem odpowiedzialnie stosujemy się do wszystkich zarządzeń WHO, GIS, Urzędów, śledzimy sytuację w Niemczech oraz na bieżąco informujemy naszych Opiekunów o wszelkich zmianach m.in. dzięki stworzonemu przez nas i wdrożonemu systemowi powiadamiania SMS
 15. Nikogo nie zostawimy bez pomocy! Wasi Opiekunowie Kontraktów są w stałym kontakcie i do dyspozycji, można im zgłosić wszelkie problemy na zleceniu np. brak środków dezynfekujących.
 16.  

 17. Podczas pobytu w Niemczech dla wszystkich naszych Opiekunek i Opiekunów oferujemy możliwość przeprowadzenia szybkiego testu bez wychodzenia z domu. Wystarczy zgłosić taką chęć na naszą linię Covidową.

  0048 796 547 825

 18. Prowadzimy stały dyżur na Facebooku, gdzie Pani Edyta przez cały dzień jest z Państwem, reagując natychmiast oraz dyżurujemy przy telefonie alarmowym.
 19. Jesteśmy w stałym kontakcie z ważnymi instytucjami na terenie Niemiec i Polski, by przekazywać naszym pracownikom sprawdzone i potwierdzone informacje o bieżącej sytuacji za pomocą serwisu informacyjnego SMS
 20.  

Praca w branży opiekuńczej jest jedną z bezpieczniejszych, ze względu na miejsce wykonywania obowiązków. Ryzyko kontaktu z osobami zakażonymi COVID-19, przy zachowaniu podstawowych środków bezpieczeństwa jest znikome.

Mamy przygotowane odpowiednie procedury i rozwiązania awaryjne, uzależnione od aktualnej sytuacji epidemicznej, które pozwolą nam sprawnie funkcjonować i zawsze być do dyspozycji naszych Opiekunek i Opiekunów z sercem.

Pomocne linki:

Oficjalny serwis RP z aktualnymi zaleceniami dot. COVID-19

Całodobowa infolinia NFZ o koronawirusie

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS)

W Niemczech aktualności odnośnie sytuacji epidemiologicznej pojawiają się na stronie Instytutu Roberta Kocha
www.rki.de

Więcej informacji dot. COVID-19 znajdą Państwo w przygotowanym specjalnie dla naszych Opiekunów i Opiekunek poradniku ze zbiorem najczęstszych pytań i odpowiedzi:

KLIKNIJ TUTAJ