Podjęłam legalną pracę z A&J Partners. Chcę być ludziom potrzebna – mówi Pani Maria, która pracuje w Niemczech jako opiekunka.

 

Kiedy znalazłam się na życiowym zakręcie i do tego jeszcze zaczęło brakować pieniędzy dosłownie na wszystko, postanowiłam szukać ratunku poza granicami Polski. Zaczęłam uczyć się języka niemieckiego. Z ogłoszenia internetowego znalazłam zatrudnienie w niemieckiej rodzinie jako opiekunka obłożnie chorej seniorki.

Miałam spore doświadczenie, jednak pojechałam tam wystraszona. Obcy kraj, obcy ludzie, no i praca na czarno. Nie czułam się pewnie a konsekwencje za przyłapanie na takiej pracy mogły być poważne. Wtedy obiecałam sobie, że nigdy więcej w ciemno!

Po pewnym czasie przypadkowo trafiłam na agencję pracy z Bytomia. Była to firma A&J PARTNERS. Złożyłam podanie i wszystkie potrzebne dokumenty do pracy Opiekunki. Pracownicy Agencji zadbali o rzetelne przygotowanie formalności, na bieżąco informowali mnie o procesie rekrutacji, otrzymałam wszelkie niezbędne informacje na temat rodziny do której miałam jechać. Nie zastanawiałam się długo. W niedługim czasie wyjechałam do pracy w Niemczech w okolicach Bawarii. Tym razem nie czułam obaw, tym razem wyjeżdżałam legalnie. Rodzina, do której trafiłam, okazała się bardzo miła. Traktowali mnie jak członka rodziny. Miałam dla siebie ładnie urządzony pokój i codziennie 2 – 3 godziny czasu wolnego. Wykorzystywałam go na spacery po lesie, jazdę na rowerze, zwiedzanie pięknych okolic a w czasie złej pogody na dalsze doskonalenie języka niemieckiego. Zeszyty i podręczniki zawsze brałam ze sobą. Podczas mojej pracy zawsze mogłam liczyć na wsparcie i pomoc pracowników A&J Partners. Ich telefon jest dostępny dla nas opiekunek zawsze i o każdej porze, to bardzo wiele dla nas znaczy. Wiem, że A&J Partners troszczy się o mnie, zapewnia zmienniczkę oraz terminowo wypłaca wynagrodzenie. To daje komfort psychiczny.

Mój staż pracy w Firmie A&J Partners jako opiekunka seniorów w Niemczech wynosi już ponad 6 lat. Patrząc
z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że praca opiekunki była i jest dla mnie ważnym okresem w życiu. Daje mi dużo satysfakcji i korzyści – nie tylko tych finansowych. Dziś posługuję się całkiem swobodnie językiem niemieckim – także w czytaniu i pisaniu. Moim podopiecznym mogę czytać książki i czasopisma, co sprawia im wiele radości. Poznałam wiele ciekawych miejsc i ludzi, jak również kulturę i obyczaje Niemiec. Zawiązały się serdeczne przyjaźnie trwające do dziś. Mimo swoich 59 lat czuję się jeszcze na siłach i chcę nadal pracować – być ludziom potrzebna.

 

 

Dziś wiem – po rozmowach z różnymi opiekunkami – jak bardzo ważny jest wybór sprawdzonej firmy. Miałam szczęście, że trafiłam właśnie do A&J Partners. Jeżeli i wy znajdujecie się na życiowym zakręcie, tak jak ja kiedyś, lub szukacie sprawdzonej firmy polecam swoją – A&J Partners!  Mam nadzieję, że mój artykuł da Wam siłę
i pomoże odnaleźć właściwą drogę.

Maria z Bytomia