Raczej nie należałam do osób otwartych, które swój czas wolny chętnie spędzają z innymi ludźmi. Zamiast tego wolałam towarzystwo kota, książek i dobrej kawy. Nie lubiłam także poznawania nowych kultur, nie znałam żadnego języka obcego, więc nie jeździłam też nigdzie za granicę. Pracowałam jako księgowa, więc głównie siedziałam w domu z komputerem i przez większość dnia patrzyłam w kolumny i cyferki. Pewnego dnia w firmie redukowali etaty i pech chciał, że mnie zwolnili…

 

Jak trafiłam do pracy w opiece?

Był to dla mnie ogromny cios. Nigdy nie robiłam niczego innego, a mając 40 lat, ciężko znaleźć nowy etat. Przeglądałam jednak oferty pracy na portalu, w nadziei, że gdzieś jednak potrzebują księgowej, niestety bezskutecznie. Było za to wiele innych ofert i wśród nich jedna, która mnie zaciekawiła: opiekunka do pracy w Niemczech. Z jednej strony wiedziałam, że do niej totalnie nie pasuję, bo przecież nie znam języka, nigdy nie wyjeżdżałam, nie wiem, czy się sprawdzę. Jednak zadzwoniłam do biura. Okazało się, że w agencji opiekunek osób starszych prowadzą bezpłatny kurs językowy. Oprócz tego, pani poleciła mi odbycie stażu w domu opieki, który pomoże mi zyskać doświadczenie i sprawdzić, czy podoba mi się takie zajęcie. Stwierdziłam, że skoro nie mam pracy, to mogę sobie na to pozwolić. Po kilku miesiącach okazało się, świetnie sobie radzę, a ludzie dodają mi energii. Po kilku miesiącach wróciłam do agencji i zaczęłam pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech.

Czy podoba mi się praca opiekunki osób starszych?

Chociaż na początku nie było łatwo, to z każdym dniem bariera językowa okazywała się mniejsza. Co ciekawe, okazało się także, że lubię kontakt z ludźmi i praca z nimi sprawia mi przyjemność. Tym samym agencja opiekunek pomogła mi nie tylko przekroczyć granice kraju i znaleźć legalną, ciekawą pracę, ale także pomogła przekroczyć granice, które postawiłam sobie sama. Cieszę się, że znalazłam A&J Partners, bo pomogli mi zbudować moje nowe życie. Jeśli też szukasz firmy, która zajmuje się opieką w Niemczech, to skontaktuj się z ich biurem. Ja wyjeżdżam z nimi już od kilku lat i zawsze były to sprawdzone oferty, nigdy nie miałam żadnych problemów.

Ilona z Radomia