PRACA DLA OPIEKUNEK NIEMCY

 

Praca jako opiekun/opiekunka seniora jest coraz częstszym wyborem wśród kobiet i mężczyzn. Rynek pracy stale się rozwija, społeczeństwo starzeje się, dlatego też ofert pracy w opiece w Niemczech z każdym dniem przybywa. Nasza agencja zrzesza wiele usatysfakcjonowanych opiekunek i opiekunów, którzy chętnie wyjeżdżają z nami do podopiecznych. Opieka (Niemcy i inne kraje) jest pracą bardzo wymagającą. Kandydatki i kandydaci mogą pochwalić się doświadczeniem i umiejętnościami, które w tym zawodzie są warunkiem koniecznym. Jednak nie musisz się martwić, ponieważ prowadzimy bezpłatne kursy przygotowawcze oraz językowe (język niemiecki).

Praca dla opiekunek Niemcy: jakie cechy powinna mieć opiekunka?

Oczywiście nie tylko chęci wystarczą, aby zostać opiekunem bądź opiekunką seniora. Praca z osobami starszymi jest pracą wymagającą, dlatego podstawowym warunkiem, który jest konieczny w tej pracy jest doświadczenie w opiece. Oczywiście nie wymagamy, aby opiekun bądź opiekunka wyjeżdżały już wcześniej do pracy jako opiekunka, ale jest to mile widziane tak samo jak wykształcenie lub ukończone kursy – doświadczeniem jest również opieka nad osobą z najbliższego otoczenia (np. nad kimś z rodziny). Opiekunki powinny być wsparciem ułatwiającym seniorowi wykonywanie codziennych czynności, troszczyć się o jego potrzeby, a także aktywizować podczas czasu wolnego. Dlatego w tej pracy tak ważne jest doświadczenie. Aby opiekun bądź opiekunka osoby starszej poradziła sobie z obowiązkami, które będą wypełniały codzienność należy pamiętać, że oprócz doświadczenia i umiejętności potrzebne są także odpowiednie cechy charakteru takie jak: empatia, pozytywne podejście i cierpliwość. Bardzo często praca dla opiekunek (Niemcy) związana jest również ze znajomością języka niemieckiego. Rodzina przyjmująca określana poziom znajomości języka jakiego wymaga od kandydatki. Biegłe porozumiewanie się w języku kraju wpływa na wyższe wynagrodzenie, dlatego też w naszej agencji kandydaci i kandydatki mogą korzystać z bezpłatnych kursów językowych. Jeśli spełniasz te kryteria, to z pewnością sprawdzisz się w pracy jako opiekun/opiekunka seniora.

Praca Opieka Niemcy : co będzie należało do Twoich zadań?

Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech są różne i to rodzina przyjmująca określa profil kandydatki. W profilu zostają również wyszczególnione zadania, które powinna wykonywać opiekunka w czasie jej pobytu. Do zadań głównych należą czynności ściśle związane z codziennością seniora – jego rozkładem zajęć, a także potrzebami i możliwościami. Oprócz tych zadań, w planie dnia znajdują się również obowiązki dotyczące opieki nad domem. I tutaj zadania opiekunki są również dopasowane do oczekiwań rodziny przyjmującej. Mogą to być tylko codzienne zadania – przygotowanie posiłków, sprzątanie i pranie, ale również zakupy, mycie okien czy pielęgnacja ogrodu. Czasami do obowiązków opiekunki należą również wizyty u lekarzy.

Praca dla opiekunek: kwestia wynagrodzenia

Oferty pracy dla opiekunów i opiekunek seniorów różnią się również pod względem wynagrodzenia. W naszej agencji dowiesz się już na samym początku, jakie wynagrodzenie przewidziane jest dla konkretnej oferty pracy. Oczywiście miesięczne wynagrodzenie zależne jest od stanu zdrowia seniora, zakresu obowiązków i umiejętności kandydatki/kandydata. Jeśli podopieczny jest osobą cierpiącą na wiele chorób i schorzeń, tym samym zwiększa się zakres obowiązków, oferta będzie bardziej korzystna finansowo. Ponadto, osoby znające bardzo dobrze język niemiecki mogą liczyć na lepiej płatne oferty pracy niż te, których znajomość języka jest tylko podstawowa bądź komunikatywna. Każde dodatkowe umiejętności, takie jak prawo jazdy kat. B są bardzo cenione w naszej agencji i również mają wpływ na wynagrodzenie. Wyjeżdżając do pracy z agencją Opiekunki A&J Partners możesz liczyć na konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie oraz szereg dodatków i premii. Dlatego jeśli już wiesz, że chcesz do nas dołączyć, przejrzyj aktualne oferty pracy. Jeśli zdecydujesz się, to koniecznie aplikuj – masz do wyboru kontakt telefoniczny, e-mailowy bądź osobisty w naszych biurach w Bytomiu lub Krakowie. Czekamy na Ciebie!

WYSZUKAJ OFERTĘ DLA SIEBIE:

Wyszukaj ogłoszenia
j. niemiecki
Rejon Niemiec
Podopieczny

Aktualne oferty: Praca dla opiekunek Niemcy


Opiekunka z komunikatywnym niemieckim od 1.11.2017

Pilnie poszukujemy Opiekunki z komunikatywnym językiem niemieckim do opieki nad 92-letnią leżącą podopieczną. Pani waży 40 kg i ma 155cm wzrostu. Choruje na raka trzustki. Umysłowo Pani jest bardzo sprawna. Jest osobą spokojną i miłą. 2 razy dziennie do pomocy przychodzi Pflegedienst, myje podopieczną, podaje lekarstwa. Pani dostaje tabletki nasenne – przesypia całą noc. 

Opiekunka powinna mieć doświadczenie przy pracy z podpieczonymi leżącymi. Pani mieszka w jednorodzinnym domu w Kolonii. Do dyspozycji będzie wyposażony pokój z dostępem do Internetu. Opiekunka odpowiedzialna będzie za zapewnienie pomocy w prowadzeniu domu w tym przygotowywanie posiłków, wykonywanie zakupów. 

Więcej

Praca dla Opiekunki w Kolonii od 25.10.2017

Pani Maria ma 90 lat, mieszka sama w domu jednorodzinnym w Kolonii. Pani ma problemy z poruszaniem się, inkontynencję oraz zdarza jej się zapominać. Porusza się przy pomocy balkoniku. Jest osobą ciepłą i otwartą, lubi oglądać telewizję, czytać i spędzać czas w ogrodzie. 3 razy w tygodniu przychodzi pomoc do sprzątania domu.

Do zadań opiekunki należą podstawowe czynności w gospodarstwie domowym: pranie, sprzątanie, gotowanie, robienie zakupów.  Czynności pielęgnacyjno – opiekuńcze: dbanie o higienę podopiecznej, czystą pościel, ubrania, zadbaną jamę ustną, podawanie leków itp. Do dyspozycji opiekunki jest standardowo wyposażony pokój.

Więcej

Praca dla Opiekunki w Dortmundzie od 30.10.2017

Do opieki jest 70-letnia Pani po udarze. Pani ma problemy z poruszaniem, jest głównie leżąca. Podopieczna ma również problemy z mówieniem oraz jest częściowo inkontynentna. Do domu Pani przychodzi 3 razy w tygodni Pflegedienst, który pomaga w czynnościach higienicznych oraz przygotowuje lekarstwa. Syn podopiecznej przyjeżdża w soboty. Robi wtedy większe zakupy na cały tydzień.

Pani musi trzymać się specjalnej diety z powodu problemów z sercem. Jednak dokładne menu jest przygotowane przez dietetyka. Dodatkowo raz w tygodniu przychodzi pomoc domowa, która sprząta w domu. Opiekuna zamieszka w osobnym pokoju z podstawowym wyposażeniem oraz dostępem do Internetu.

Więcej

Małżeństwo poszukuje Opiekunki od 20.11.2017

Starsze Małżeństwo poszukuje Opiekunki bez znajomości języka. Pan Johann oraz Pani Ina nie radzą sobie w prowadzeniu domu ze względu na wiek i dlatego poszukują do pomocy Opiekunki z Polski. Senior cierpi na Alzheimera, nosi pieluchy oraz ma problemy z ciśnieniem. Seniorka poza nadciśnieniem jest zdrowa – pomaga w prowadzeniu gospodarstwa domowego oraz w opiece nad mężem.

Wymagane jest doświadczenie w opiece. Koniecznie Opiekunka niepaląca.

Zakwaterowanie opiekunki w mieszkaniu 80m2. Do dyspozycji opiekunki jest własny pokój z TV, Radiem, dostępem do łazienki. Na miejscu istnieje możliwość wykonywania nielimitowanych telefonów do Polski.

Do zadań opiekunki należy pomoc w gotowaniu, robienie zakupów, sprzątanie, pranie, mycie okien oraz towarzyszenie seniorom w wizytach u lekarza. Seniorzy wymagają również aktywnej opieki, rozmów, gier, spacerów itp.

Więcej

Praca dla Opiekunki przy małżeństwie od 01.11.2017

Małżeństwo mieszkające w domu na wsi nad rzeką Ren niedaleko Koblencji. Pan Karl ma 79-lat jest osobą leżącą. Choruje na niewydolność serca, ma również problemy z nerkami ma podłączony cewnik oraz korzysta z pieluch. Pan przebywał wcześniej w hospicjum. Żona pana Karla nie potrzebuje opieki jedynie wsparcia podczas codziennych czynności oraz w prowadzeniu domu.

Dom dostosowany jest do niepełnosprawności Seniora. Zainstalowane są udogodnienia w postaci podnośnika przy schodach, wózka inwalidzkiego, podnośnik w wannie, rollatora oraz łóżka dostosowanego do schorzeń Seniora.

Dodatkowe obowiązki Opiekunki polegać będą na pomocy przy prowadzeniu gospodarstwa domowego. Przygotowywanie posiłków (Pan Karl może spożywać tylko potrawy zmielone), sprzątanie, zakupy, wizyty u lekarza, pranie, prasowanie. Sklep oraz piekarnia znajdują się niedaleko domu.

Wymagana jest bardzo dobra znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie na stanowisku opiekunki osoby starszej.

Do dyspozycji Opiekunki będzie osobny pokój z podstawowym wyposażeniem oraz dostępem do Internetu.

Więcej

Praca dla Opiekunki 87-letniego Seniora od 01.11.2017

Pan Gert jest 87-letnim Seniorem mieszkającym w malowniczej wsi Freden. Pan mieszka w domu z ogrodem, także jest to idealna oferta dla osób ceniących sobie spokój i otoczenie natury. Senior ma problemy z sercem, choruje na osteoporozę, niedowidzi. Porusza się na wózku inwalidzkim oraz przy pomocy rollatora. Korzysta z pieluch. Mimo schorzeń bardzo lubi przebywać na świeżym powietrzu.

Opiekunka będzie odpowiedzialna za pomoc w zachowaniu higieny przez podopiecznego w tym zmiana pieluch, pomoc przy kąpieli oraz ubieraniu. Ponadto Opiekunka prowadzić będzie dom Pana Gerta poprzez wykonywanie podstawowych zadań takich jak gotowanie, sprzątanie, pranie. Rodzina pana Gerta odwiedza ojca oraz przywozi zakupy.Wymagana jest komunikatywna znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie na stanowisku opiekunki osoby starszej.

Do dyspozycji Opiekunki będzie osobny pokój z podstawowym wyposażeniem, łazienką oraz TV i radio.

Więcej

Opieka nad Seniorem w Monachium od 31.10.2017

88-letni Pan Gerhard ma problemy z poruszaniem się. Chodzi przy pomocy kul lub korzysta z wózka inwalidzkiego. Lubi przebywać na świeżym powietrzu dzięki czemu wraz z podopiecznym będzie można poznawać zakątki stolicy Bawarii. Senior ma problemy z ciśnieniem krwi, niedosłuchem oraz jest neuropatą.

Do obowiązków Opiekunki będzie należała pomoc w higienie Seniora poprzez pomoc w myciu się w tym transfer. Pan waży 72 kg. Dodatkowo Opiekunka odpowiedzialna będzie za prowadzenie domu czyli wykonywanie zakupów, sprzątanie, gotowanie, pranie, załatwianie spraw urzędowych, wizyty w aptece i u lekarzy. Pana Gerharda dwa razy w tygodniu odwiedza rodzina.

Opiekunka zostanie zakwaterowana we własnym pokoju z łazienką, komputerem z dostępem do Internetu, TV i telefonem.

Wymagana jest dobra znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi.

Więcej

Opiekunka dla 87-letniej podopiecznej od 30.11.2017

Starsza Pani z Ober Mörlen potrzebuje pomocy Opiekunki. Pani cierpi na lekką demencję, ma problemy ze słuchem, nadciśnienie. Pani jest osobą bardzo towarzyską, lubi spędzać czas na świeżym powietrzu oraz oglądać telewizje.

Wymagana jest podstawowa znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie w opiece.

Zakwaterowanie opiekunki w dużym domu 150 m2 z ogrodem. Do dyspozycji opiekunki jest własny pokój z TV, Radiem oraz łazienką. Na miejscu jest internet, istnieje możliwość wykonywania nielimitowanych telefonów do Polski.

Do zadań opiekunki należy gotowanie, sprzątanie, pranie, prasowanie, zakupy, pomoc seniorce w myciu się, towarzyszenie na spacerach oraz aktywna opieka.

Więcej

Opieka nad 68-letnim Seniorem od 05.11.2017

Pan Franz to 68-letni Senior mieszkający sam w pięknym domu w malowniczej miejscowości Rechberghausen niedaleko Stuttgartu. Pan choruje na demencje oraz ma problemy z chodzeniem. Porusza się za pomocą balkonika. Korzysta z pieluch. Niedaleko mieszka syn podopiecznego, który czasami bierze do siebie ojca na weekend.

Należy pilnować regularności przyjmowania lekarstw przez podopiecznego. Dodatkowymi obowiązkami Opiekunki będzie dobranie o porządek w domu, wykonywanie zakupów, gotowanie, pranie, prasowanie oraz mycie okien.

Do dyspozycji Opiekunki będzie osobny pokój z łazienką, dostępem do Internetu oraz TV. Opiekunka może palić na zewnątrz domu.

Wymagana jest bardzo dobra znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi.

Więcej

Starsze małżeństwo do opieki od 30.10.2017

92 -letnie małżeństwo z małej miejscowości o nazwie Gaubüttelbrunn poszukuje Opiekunki do pomocy. Głównie pomocy potrzebuje Seniorka Pani Erna. Pani Erna siedzi w wózku inwalidzkim. Ma 92 lata i waży 45 kg. Dodatkowo cierpi na nadciśnienie i niedowidzi. Pani wymaga transferu, ogólnej pomocy we wszystkich czynnościach życia codziennego- myciu, ubieraniu się, dbaniu o higienę, wizytach w toalecie.

Senior ma 92 lata – jest w miarę samodzielny, cierpi jedynie na nadciśnienie.

Do zadań Opiekunki należą takie obowiązki jak: zakupy, pranie, prasowanie, zakupy z rodziną, w ziemie odśnieżanie dojścia do domu, lekki prace ogrodowe.

Do dyspozycji opiekunki jest własny pokój z łazienką na oddzielnym piętrze, telewizor.

W domu z rodziną mieszkają 2 koty, koniecznie Opiekunka bez alergii na sierść oraz niepaląca.

Więcej

Praca dla Opiekunki niedaleko Stuttgartu od 20.10.2017

Pani Hedwiga ma 87 lata i waży 76 kilogramów. Pani choruje na raka przez co jest bardzo osłabiona. Dwa razy w tygodniu podopieczną odwiedza rodzina. Córka mieszka niedaleko i chętnie pomoże Opiekunce, aby ta mogła wyjść na pauze. Seniorka porusza się z pomocą laski, w związku z wiekiem, Pani niedosłyszy i niedowidzi . Psychicznie Pani jest w pełni sprawna. Podopieczna przesypia noce, nie ma problemu z dezorientacja. 

Opiekunka odpowiedzialna będzie za przygotowywanie posiłków, sprzątanie, pranie, zakupy – przy większych pomaga córka. Ponadto Opiekunka wspierać będzie podopieczną w codziennych czynnościach  tj. zachowanie higieny, ubieranie, wizyty lekarskie. 

Opiekunka do swojej dyspozycji będzie miała pokój z tv, znajdujący się na piętrze domu. Podopieczna nie korzysta z tej części domu z powodu z problemów w poruszaniu także, piętro do dyspozycji Opiekunki. 

Więcej

Praca dla Opiekunki w Mannheim od 02.11.2017

Pan Hubert mieszka razem z żoną nie wymagającą opieki w Mannheim. Pan ma 74 lata choruje na demencje, zaburzenia rytmu serca oraz chorobą Parkinsona.Największym jednak problemem jest niedowidzenie. Dwa razy dziennie przychodzi Pflegedienst ponieważ podopieczny korzysta z pończoch uciskowych. Pan stara się być samodzielny, porusza się z rollatorem. Mieszkanie dostosowane jest do niepełnosprawności podopiecznego. Zainstalowane są lifty w toalecie, wannie. Pan jest inkontynentny korzysta z pieluch. Podopieczny potrzebuje pomocy jeśli chodzi o podawanie przedmiotów, pilnowanie aby nie zrobił sobie krzywdy. Podopieczny bardzo lubi słuchać radia i telewizji. Interesuje się polityką i aktualnościami. Zdarza się, że Pan ma problemy ze snem, jednak w nocy opiekuje się nim żona, która śpi z mężem wspólnie w sypialni. 

Opiekunka może być osobą palącą, jednak prosi się aby nie palić w domu. Domem zajmuje się w dużej mierze żona podopiecznego. Dlatego Opiekunka tylko sporadycznie bedzie odpowiedzialna za ugotowanie posiłków, pracowanie czy wizyty lekarskie. Dodatkowo co 2 tygodnie przychodzi pomoc domowa, która wykonuje generalny porządek. 

Opiekunka do dyspozycji ma pokój z niezależną sypialnią, może korzystać z samochodu. W domu jest zainstalowany Internet. 

Więcej

Samotnie mieszkająca Seniorka potrzebuje Opiekunki od 22.10.2017

Samotnie mieszkająca seniorka z małej miejscowości w okolicach Brunszwiku poszukuje Opiekunki do pomocy. Pani Hildegarda ma 77 lat, waży ok. 50 kg. Jej schorzenia to: początkowa demencja , inkontynencja, problemy z chodzeniem. Pani jest osobą pogodną i lubiącą towarzystwo.

Krótkie dystanse Pani pokonuje samodzielnie, na spacery siada w wózku inwalidzkim. Pani trzeba pomagać w dbaniu o higienę osobistą, zmieniać pieluchy/ wkładki, pomagać w ubieraniu się oraz myciu.

Do zadań Opiekunki należą takie obowiązki jak: zakupy, pranie, prasowanie, zakupy   lekkie prace ogrodowe.

Do dyspozycji seniorki : własny pokój z dostępem do łazienki. W pokoju również TV. Na miejscu jest dostęp do internetu.

Koniecznie osoba niepaląca.

Więcej

86-letnia Seniorka potrzebuje Opiekunki od 30.10.2017

Do Opieki jest 86-letnia Pani mieszkająca sama. Pani jest słaba z racji wieku. Dodatkowo występują problemy z chodzeniem i osteoporoza. Panie jest inkontynentna występuje też nietrzymanie moczu. W domu jest lift. Podopieczna potrzebuje pomocy przy ubieraniu i czynnościach pielęgnacji ciała. 

Praca w domu w mieście, sklep oddalony 10 min od domu. Na miejscu jest dostęp do internetu, telewizji i radia. Opiekunka może palić papierosy poza domem. Wymagana jest dobra znajomość języka niemieckiego. 

Więcej

Opieka nad Panią Christą od 06.11.2017

Praca w Niemczech dla Opiekunki. Opieka nad Panią Christą mającą 76 lat mieszkającą w miejscowości Wrestedt z dobrą znajomością języka niemieckiego oraz doświadczeniem w opiece. Wymagane prawo jazdy.  Pani Christa jest osoba z nowotworem i częściową inkontynencją – nosi wkładki. Bardzo wiele czynności wykonuje sama. Uwielbia gotować i podróżować. Do dyspozycji opiekunki na miejscu jest samochód. Może być osoba paląca.

Zakwaterowanie opiekunki w domu 72 m2 z ogrodem. Do dyspozycji opiekunki jest własny pokój z TV, Radiem, własną łazienką. Na miejscu dostęp do internetu oraz Flatrate do Polski.

Do zadań opiekunki należy gotowanie, sprzątanie,pranie, prasowanie, robienie zakupów oraz aktywne spędzanie czasu z podopieczną- spacery, wspólne rozmowy, gra w karty itp.

Więcej

Pani Marianna poszukuje Opiekunki od 29.10.2017

Pani Marianna ma 87 lat, jest  miłą i spokojną osobą, mieszkającą samotnie w mieszkaniu w miejscowości Tawern, położonej w pobliżu granicy z Luksemburgiem. Pani cierpi na demencję, ma problemy z sercem, niedowidzi oraz cierpi na częściową inkontynencję. Porusza się przy pomocy balkonika. Pani potrzebuje wsparcia w codziennych czynnościach tj. gotowanie, ubieranie się,toaleta, czy higiena osobista. Razem z Panią mieszka kot o którego również będzie należało zadbać (karmienie, czesanie, czyszczenie kuwety).

Do zadań opiekunki należą podstawowe czynności w gospodarstwie domowym: pranie, sprzątanie, gotowanie, robienie zakupów oraz czynności pielęgnacyjno- opiekuńcze: dbanie o higienę podopiecznej, czystą pościel, ubrania, zadbaną jamę ustną, podawanie leków, zmiana pieluch, dbanie o zwierzę domowe.

Do dyspozycji opiekunki będzie standardowo wyposażony pokój. Na miejscu jest internet. Nie ma telefonu stacjonarnego.

Więcej

Senior z początkową demencją potrzebuje opiekunki od 20.10.2017 r.

Starszy Pan cierpiący na demencję w początkowym stadium potrzebuje Opiekunki od 20.10.2017. Senior ma również problemy z sercem. Pan Albert ma 84 lata i waży 75kg. Mieszka sam w domu jednorodzinnym, ok. 120 m2 na wsi. Pan w styczniu stracił żonę dlatego ważne aby Opiekunka motywowała go do codziennych czynności, spacerów itp. 

Dzieci Pana Alberta mieszkają niedaleko, pomagają w robieniu zakupów oraz służą transportem samochodowym w razie potrzeby.Do zadań Opiekunki należy: sprzątanie, gotowanie, zakupy, pomoc w dbaniu o higienę osobistą podopiecznego, pranie, prasowanie, motywacja do spacerów i aktywności, towarzyszenie seniorowi w niedzielnych mszach w kościele.

Do dyspozycji Opiekunki jest własny pokój ok. 25m2 wraz z dostępem do łazienki. Na miejscu telefon oraz internet.

Więcej

Praca dla Opiekuna osób starszych od 20.10.2017

Opieka w Niemczech nad leżącym podopiecznym. Rodzina wolałaby by pracował Pan Opiekun jednak również rozważą propozycje wyboru Opiekunki. Podopieczny jest po wylewie, ma sparaliżowaną lewą część ciała. Pan ma 92 lata jest inkontynentny, 3 razy na dzień odwiedza go Pflegedienst, który pomaga przy czynnościach pielęgnacyjnych. Dodatkowo podopieczny ma nadciśnienie i problemy ze słuchem. Raz w tygodniu do domu przychodzi również sprzątaczka, która odpowiedzialna jest za odkurzanie, ścieranie kurzy, mycie okien itp. 

Do zadań Opiekuna będzie należało przygotowywanie posiłków, wykonywanie czynności higienicznych w tym zmiana pieluchomajtek, zakupy, pomoc w spożywaniu posiłków – karmienie. 

Na miejscu do dyspozycji Opiekuna będzie piętro domu. Znajduje się tam w pełni wyposażone mieszkanie z 2 pokojami, kuchnią, łazienką, dostępem do Internetu. W sąsiedniej miejscowości mieszkają dzieci podopiecznego, odwiedzają go raz w tygodniu. Niedaleko domu znajduje się centrum sportu i rekreacji w którym jest basen oraz siłownia na świeżym powietrzu. 

Więcej

Opiekunka dla Pani ze stomią na 6 tyg. od 26.10.2017

Pani Ruth jest 90-letnią seniorką mieszkającą w miejscowości Filderstadt niedaleko Stuttgartu. Oferta dotyczy wyjazdu na 6 tygodni rodzinie bardzo zależy aby Opiekunka posługiwała się w sposób swobodny j. niemieckim. Seniorka ma stomię dlatego Opiekunka powinna wiedzieć jak pielęgnować i dbać o sprzęt stomijny. Podopieczna mimo wieku jest sprawna umysłowo, przesypia noce. Potrzebuje pomocy przy codziennych czynnościach tj. ubieranie, kąpiel. Porusza się z pomocą Rollatora. Pani bardzo docenia pomoc Opiekunki. Ma stały tryb dnia, który pomaga usprawnić pracę i organizację czasu.

Opiekunka do własnej dyspozycji będzie miała pokój z pełnym wyposażeniem oraz dostępem do internetu. Jest możliwość palenia papierosów na zewnątrz domu.

Więcej

Praca dla Opiekunki z dobrym j. niemieckim od 21.10.2017

80-letnia podopieczna choruje na demencję oraz ma problemy z poruszaniem. Potrzebuje codziennej aktywizacji do ruchu. Pani ma problemy z pamięcią. Zdarza się jej budzić w nocy. Razem z Seniorką mieszka jej córka, która opiekuje się nią w czasie nocy oraz pomaga w opiece w ciągu dnia. Dodatkowo przychodzi Pflegedienst dwa razy w tygodniu.

Podopieczna bardzo lubi oglądać telewizje. Porusza się głównie na wózku inwalidzkim lub w lepsze dni przy pomocy rollatora. W mieszkaniu zainstalowane są lifty. Dom znajduje się na wsi w odległości 10 min spaceru od sklepu i przystanku autobusowego, który jedzie do Bonn.

Opiekunka musi znać język niemiecki na dobrym poziomie. Raz w tygodniu przyjeżdża syn podopiecznej, wtedy Opiekunka ma czas wolny. Opiekunka musi być osobą nie palącą. Na miejscu do dyspozycji jest dostęp do Internetu, w pokoju Opiekunki znajduje się również telewizor. 

Więcej

Opiekunka dla Pana w Fürth od 01.11.2017

Pan Johann ma 68 lat i mieszka razem z żoną która,nie wymaga opieki. Pan choruje na demencje. Ma z tego powodu depresje, przyjmuje lekarstwa oraz korzysta z pieluch. Porusza się na wózku. Dom dostosowany jest do niepełnosprawności Pana Johanna. Zainstalowane są wyciągi i winda. Pan wymaga transferu, pomocy w codziennych czynnościach.

Opiekunka sporadycznie pomagać będzie żonie podopiecznego w czynnościach związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego.

Opiekunka zakwaterowana zostanie w osobnym pokoju z dostępem do Internetu i telewizji.  

Więcej

Samotna Seniorka z Bayern szuka Opiekunki od 09.11.2017

Poszukiwana Opiekunka z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego. Do opieki starsza Pani w wieku 82 lat mieszkająca sama w domu wielorodzinnym w miejscowości Polling. Pani waży niecałe  50 kg, cierpi na demencję, chorobę Parkinsona. Seniorka ma również problemy z chodzeniem porusza się głównie z rollatorkiem lub w wózku inwalidzkim.

Pani trzeba zmieniać pieluchy oraz towarzyszyć podczas wizyt u lekarza. W tym samym domu ale w osobnym mieszkaniu mieszka córka seniorki. Ze względu na pracę nie jest w stanie zaopiekować się sama mamą.

Wymagamy bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece. Do zadań Opiekunki należeć będą : Zakupy, gotowanie posiłków, pomoc w przebieraniu się, pomoc w myciu się, motywowanie do ruchu, rozmowy. Pani trzeba zmieniać pieluchy i asystować podczas wizyt w toalecie.

Do dyspozycji Opiekunki jest własny pokój oraz dostęp do wspólnej łazienki. Na miejscu Internet, własny telewizor, rower.

Więcej

Pani z Solingen szuka opiekunki od 20.10.2017

Opiekunka dla Pani z Solingen od 20.10.2017. Seniorka ma  96 lat i mieszka sama w małej miejscowości. Pani cierpi na osteoporozę, porusza się większość czasu na wózku inwalidzkim. Waży 50 kg. Dodatkowo nosi pieluchy i niedosłyszy. Opiekunka musi zwracać uwagę na przyjmowanie płynów przez Panią Hilde ponieważ ma tendencję do odwadniania się. Wymagana jest komunikatywna znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie w opiece nad osobą starszą.

Mile widziane prawo jazdy – na miejscu jest samochód do dyspozycji opiekunki.

Zakwaterowanie opiekunki w domku z ogrodem. Do dyspozycji opiekunki jest własny pokój z TV, łazienka oraz samochód. Na miejscu jest dostęp do internetu. Można palić papierosy na zewnątrz. Raz w tygodniu do pomocy przychodzi sprzątaczka.

Do zadań opiekunki należy gotowanie, sporadyczne sprzątanie, towarzyszenie Seniorce w wizytach u lekarza, fryzjera, robienie zakupów.

Więcej

Opieka do starszej Pani od 30.10.2017

Seniorka w wieku 78 lat z miejscowości Krefeld poszukuje Opiekunki. Wymagana jest bardzo dobra znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie w Opiece. Koniecznie osoba niepaląca.

Seniorka cierpi na inkontynencję oraz niedosłuch. Ma problemy z chodzeniem oraz cierpi na choroby serca. Pani mieszka w bardzo ładnym domku z ogrodem.  Do dyspozycji Opiekunka ma własny pokój z własną, osobną łazienką. Na miejscu dostęp do internetu oraz bezpłatne nielimitowane połączenia do Polski.

Do zadań opiekunki należą:  podstawowe czynności w gospodarstwie domowym: pranie, sprzątanie, gotowanie dla siebie oraz podopiecznej,robienie zakupów. Czynności pielęgnacyjne: dbanie o higienę podopiecznej, mycie oraz przebieranie. Dbanie o czystą pościel, ubrania, zadbaną jamę ustną, podawanie leków itp.

Więcej