Praca w Niemczech wymaga od Opiekunek minimalnej znajomości języka niemieckiego, aby móc komunikować się z Podopiecznymi. Nasz kurs pomaga przygotować się do wyjazdu. Stworzony jest on w sposób dostępny dla każdego i daje możliwość poznania zwrotów i słówek po niemiecku ułatwiających codzienną pracę. Grupy zajęciowe liczą kilkanaście osób dzięki czemu atmosfera na spotkaniach sprzyja wspólnej nauce.

Uczestnicy kursu niemieckiego w A&J Partners są w różnym wieku. Nie ma znaczenia ile masz lat! Lektor niemieckiego posiada wieloletnie doświadczenie i potrafi sprawić, że nauka przestanie być przykrym obowiązkiem, a zacznie sprawiać Ci radość.

Kurs dla Opiekunek i Opiekunów trwa jeden miesiąc. Składa się on z kilku modułów dzięki czemu poznasz nie tylko najważniejsze słówka po niemiecku, ale także dowiesz się jak zajmować się osobami obłożnie chorymi. Pokażemy Ci między innymi jak wykonać poprawnie transfer podopiecznego oraz zabiegi higieniczne. Nasz ratownik przybliży Ci sposób udzielania pierwszej pomocy. Będziesz mogła przetrenować to na profesjonalnych manekinach. Ważne przed pierwszym wyjazdem do pracy w Niemczech jest poznanie różnicy kulturowych pomiędzy Polakami a Niemcami. Możesz zapoznać się z nimi w artykułach znajdujących się w dziale Porady Ekspertów. Dokładnie omawiamy je również podczas zajęć poświęconych tylko temu tematowi. Specjalny moduł zajęć to spotkanie z psychologiem. Te zajęcia to czas na rozwianie Twoich wątpliwości. Radzenie sobie ze stresem, tęsknotą oraz emocjami, które towarzyszą nam podczas pracy w Niemczech jest bardzo ważne. Te spotkania przygotują Cię do pierwszego wyjazdu.

Zapisz się na kurs stacjonarny